Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pragobest 2009

8. 11. 2009

Pragobest 2009

Dne 31.10- 1.11. 2009 se konala v pořadí již 14. Mezinárodní soutěž ve stříhání psů v hotelu Pyramida v Praze . Na každý ročník sem se jezdila dívat , no letos mi to nedalo a také sem se přihlásila . Vidina nového  dvourychlostního strojku OSTER z nové řady byla tak lákavá , že sem překonala svůj stud  a v pátek vyrazila směr Praha . Měla sem připravenou pudlí slečnu ale nakonec sem se rozhodla pro svou fenku českého teriéra Celebritu Orest Kalimera .

Rozhodla sem se pro Cibi Už jen pro to , že kategorie " začátečníků " ( je jedno zda stříháte 15 -5 let  nebo třeba jen měsíc ) je nejobsazenější a ona je na ruch zvyklá ,  a navíc pudlice začala hárat .

Na plac jsme nastoupily v odpoledních hodinách , to už byla polovina soutěže pryč a nominace na další postup za dopoledne uděleny .

Jsem trémista , takže moje taktika byla jednoduchá , nezvedat hlavu , věnovat se úpravě psa a nekoukat kolem sebe :-)) Potřebovala sem hlavně zamaskovat  Cibinčino krvácivé poranění  ( pokousání na zádech ) ze dne předchozího takže sem musela zvolit jiný postup tak aby nebylo nic poznat .

Po hodině a půl stříhání  ( což je limit ) musíte odložit nářadí a čekat na rozhodčí . Posuzovali  tři rozhodčí : Denys Lorrain z Francie , Valerie Laubert  také z Francie a naše nejlepší střihačka snad ze všech minulých Pragobestů   Romana Divišová -Kania  . Posuzování je náročné , přísné , sleduje se čistota ( hladkost ) střihu , vyváženost ke stavbě psa , přihlíží se k důležitým maličkostem jako jsou upravené drápky , packy , uši ....Posuzují se dohromady všichni soutěžící takže to chvilku trvá ( mě přišlo , že  několik hodin  :-)) )

Po dopoledních soutěžích ( a nominacích )  sem v tak početně obsazené kategorii ani nedoufala v nějaký další postup , byla sem především ráda , že to máme s Cibi za sebou . Byl pro mě doslova šok , když sem slyšela svoje jméno v nominovaných !  Nakonec ze všech  nominovaných  za dopoledne i odpoledne ,  jsem obsadila s  Cibi  druhé místo , mezi nádherně ostříhaným trpasličím bílým pudllem  paní  Marešové Michaely  na třetím místě  a na prvním místě  Petrou Horskou  také s trpasličím pudlem černým . 

Měla sem ohromnou radost !

Zde tři fotky  , porota s vítězkou soutěže o vztah se psem , s vítězem kategorie střihačů za českou republiku  , foto s vítězkou Pragobestu 2009

Listina vítězů zde :

Pár fotek z Pragobestu 2009 :

 

Obrazek